Skip to main content

Zajímavé cíle v okolí

Home

Zajímavé cíle v okolí

Cena a volné termíny

 Neplatný vstup  Neplatný vstup

Cena a volné termíny

Neplatný vstup
Neplatný vstup

Hlídka na stráži

Rokytnice nad Jizerou

Vyhlídkový lesopark Hlídka na Stráži je ideálním místem, kde můžete strávit krásné odpoledne s rodinou i s přáteli. Vezměte si pohodlné oblečení, vhodnou obuv a malou svačinu. Můžete vyrazit ráno i večer, pěšky nebo na kole. Cíl cesty Vás vždy odmění krásným zážitkem.

Huťský vodopád

Rokytnice nad Jizerou

V Huťském vodopádu padá voda z výšky 20 m a vodopád je napájen Huťským potokem, který pramení pod chatou Dvoračky. Název Huťský vznikl podle první sklářské huti v Krkonoších, ve které pracovala známá sklářská rodina Schürerů od roku 1562.

Dvoračky

Rokytnice nad Jizerou

Horský hotel a restaurace Štumpovka a Horská bouda Dvoračky leží v nadmořské výšce 1140m n. m. na křižovatce turistických cest Dvoračky – Rokytnice nad Jizerou, Harrachov, Mísečky, Špindlerův Mlýn, Rezek.

Muzeum a galerie Starý kravín

Rokytnice nad Jizerou

Muzeum a galerie Starý kravín ve Františkově nabízí stálé expozice popisující dřívější nelehký život v Krkonoších. K vidění jsou nástroje, jimiž si lidé dříve obstarávali obživu, či sbírka hasičské techniky. Muzeum dále nabízí i sezónní výstavy místních umělců různých oborů.

Radniční věž

Rokytnice nad Jizerou

Na den přesně po 115 letech od otevření nově postavené radnice v roce 1903 došlo ve čtvrtek 27. 9. 2018 ke zpřístupnění vyhlídkové věže radnice veřejnosti. Návštěvníci tak mají po zdolání 147 schodů možnost pokochat se výhledem na centrum města a panorama Lysé hory a Kotle z nezvyklého místa vyhlídkové plošiny 37 m vysoké radniční věže.

Lanová dráha Horní Domky

Rokytnice nad Jizerou

Lanová dráha vede z rohu parkoviště v Horní Rokytnici nad Jizerou k chatě Lovčenka v Horních Domkách, což je 400 m pod rozcestím Ručičky. Její délka je 1 213 m a přepravní kapacita v letním období je 500 os/h. Cílem je přepravit turisty a cyklisty k hlavním turistickým trasám a cyklotrasám západních Krkonoš.

Mumlavský vodopád

Harrachov

Když pojedete do Harrachova, určitě si nenechte ujít návštěvu Mumlavského vodopádu, ke kterému dojdete podél řeky Mumlavy. Patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům západní části Krkonoš.

Vytváří jej řeka Mumlava a překonává až 12 m vysoké stupně tvořené skalními bloky v žulovém řečišti. Přímo pod vodopádem, ale i jinde v řečišti, lze nalézt tzv. Čertova oka o průměru až 6 m. Je to ukázka tzv. erozních jevů – jedná se o prohlubně (tzv. obří hrnce) a ohlazy způsobené pohybem vody a kamínky.

Rokytno 171, 512 45 Rokytnice nad Jizerou
+420 602 957 568, +420 606 605 699
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.